Materace piankowe

Materace piankowe cieszą się dużą popularnością. Wykonane są całkowicie z pianki bądź z pianki + dodatków np. maty kokosowej. Materace piankowe dopasowują się do kształtu ciała i dzięki temu zapewniają komfortowy sen. Materac piankowy jest stosunkowo lekki w porównaniu do innych typów materacy. Dzięki zastosowaniu różnorodnych rodzajów pianki, wybór materacy piankowych jest naprawdę ogromny. Tanie materace piankowe w zupełności odpowiadają dzisiejszym standardom. Kwestia wyboru odpowiedniego materaca jest zależna od indywidualnych upodobań.

Właściwości materacy piankowych

Materace piankowe posiadają właściwości m.in. termoelastyczne, wysokoelastyczne. Te dwa rodzaje są najczęściej spotykanymi właściwościami, jakie występują w materacach piankowych.
Różnica między tymi dwoma typami materacy jest następująca:

  • pianka poliuretanowa termoelastyczna jest to rodzaj pianki, która pod wpływem temperatury zmienia swoje właściwości. Testowana w niskiej temperaturze będzie wydawać się twarda. Natomiast pod wpływem ciepła Twojego ciała, będzie miękka i przyjemna w dotyku. Pianka termoelastyczna zmienia swoje właściwości powoli. W miarę ustabilizowania się Twojego oddechu pianka powoli dopasowuje się do pozycji, w jakiej się aktualnie znajdujesz.
  • pianka poliuretanowa wysokoelastyczna jest to pianka o zwiększonej sprężystości. Posiada bardziej nieregularną strukturę. Pianka wysokoelastyczna dopasowuje się do osób śpiących na materacu.

Największą z zalet pianki wysokoelastycznej jest to, że odzyskuje swój pierwotny kształt w zaskakująco szybkim tempie. Nawet dwa razy szybciej niż standardowa pianka. Szczególnie doceniana dla dwóch osób śpiących razem, z których jedna często zmienia swoje ułożenie podczas snu.

Dla kogo materac piankowy – czyli przeznaczenie materacy piankowych?

Materace piankowe przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Dla dzieci należy wybrać materac o innym stopniu twardości niż dla osób dorosłych. Ponieważ stopień twardości dostosowanych powinien być do wagi ciała osób na nim śpiących. Osoby starsze komfortowo wyśpią się na materacu, który zapewnia im, maksymalne dopasowanie do kształtu ciała, dzięki czemu bóle pleców nie będą aż tak uciążliwe.

Materace piankowe