Materace rehabilitacyjne

Każdego dnia budzisz się z coraz większym bólem pleców? Po przebudzeniu czujesz większe zmęczenie, zamiast się zregenerować? Może śpisz na nieodpowiednim materacu? Mamy coś dla Ciebie - materace rehabilitacyjne.
Doskonale dopasowują się do kształtu ciała, zapewniają idealne, stabilne podparcie kręgosłupa oraz sprawiają, że kręgosłup układa się w naturalnej pozycji. Polecany jest osobom, które cierpią na przewlekle bóle pleców, ale także osobom, które chcą po prostu poprawić komfort i jakość swojego snu.

W trosce o komfort

Przy wyborze takiego materaca należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby nie był on za miękki albo za twardy oraz by utrzymywał odpowiednią pozycję kręgosłupa podczas snu. Warto więc zaopatrzyć się w materac, w którym zostały wydzielone strefy twardości, które idealnie dopasują się do naturalnych krzywizn ciała pod wpływem ucisku, co sprawi, że doskonale będzie podpierał nasz kręgosłup. Dobrze dobrany materac zmniejszy ból spowodowany nieprawidłowym ułożeniem ciała i zredukuje nadmierne napięcie mięśni. Nie uciskając na poszczególne części ciała, mają również korzystny wpływ na krążenie Są idealne w profilaktyce, bo przecież lepiej zapobiegać niż leczyć. A takie materace mogą nawet pomóc w korygowaniu wad postawy.

Materace rehabilitacyjne zalecane są osobom, które borykają się z problemami alergicznymi. Wiele z nich posiada cechy hipoalergiczne takie jak: cyrkulacja powietrza zapewniona poprzez system wentylacyjny, zastosowanie pokrowca ze specjalnego włókna odprowadzającego wilgoć, czy nawet zastosowanie do jego produkcji materiałów antyalergicznych. Dodatkowym atutem wybranych modeli materaców rehabilitacyjnych, jest 8% stawka VAT, która korzystnie wpływa na jego cenę, a osobom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności pozwala na odliczenie zakupu od podatku.

Nowoczesne materace rehabilitacyjne

W nowoczesnych materacach rehabilitacyjnych stosowane są rozwiązania, które stanowią odpowiedź na realne potrzeby naszego ciała i kręgosłupa podczas snu. Materace, tylko i wyłącznie mogą nosić nazwę rehabilitacyjnych, jeżeli spełniają kilka kryteriów:

  • zapobiegają powstawaniu wad i bólu kręgosłupa
  • zapobiegają pogłębianiu schorzeń i dolegliwości bólowych
  • posiadają idealna budowę, przeznaczona dla osób o każdej wadze ciała
  • idealnie współgrają z naszym ciałem
  • posiadają odpowiedni stopień twardości

Idealnie dobrany, nowy materac, może z powodzeniem zastąpić dotychczasowy, sprawiając, że stanie się odciążeniem dla kręgosłupa oraz zwiększy komfortu snu. W naszej ofercie posiadamy modele: piankowe, bonnelowe, kieszeniowe, lateksowe, wysokoelastyczne a nawet termoelastyczne. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wyboru rodzaju wypełnienia, a także poziomów twardości, bez problemu można dopasować materac rehabilitacyjny odpowiadający Waszym potrzebom. Zapomnij o bólu, postaw na komfort.

Więcej o wyborze idealnego materaca dowiesz się na blogu: Idealny materac do spania

Materace rehabilitacyjne