Materace kokosowe

Materace kokosowe są wyposażone w mate kokosową. Dzięki czemu materace zyskują większą stabilność. Połączenie pianek, sprężyn oraz maty kokosowej daje niesamowicie funkcjonalny materac o stabilnej konstrukcji na wiele lat. Sama mata kokosowa nie dopasowuje się do kształtu ciała, jednak w połączeniu z resztą warstw stanowi wysokiej klasy materac – idealny dla Twoich potrzeb. Mata kokosowa użyta do produkcji materacy jest elastyczna i sprężysta, co pozwala na złożenie materaca i bezproblemowy transport.

Co to jest mata kokosowa?

Mata kokosowa jest zrobiona z naturalnego surowca. Pochodzi ze skorupy orzecha kokosowego i posiada wiele zalet. Dzięki macie kokosowej materac zyskuje właściwości termiczne i zachowuje odpowiednią cyrkulacje powietrza, we wnętrzu materaca. Mata kokosowa składa się z włókień kokosowych które są lekkie i przewiewne. Mata posiada właściwości antyalergiczne, czyli jest bezpieczna dla osób z alergią. Ponadto mata kokosowa wykazuje dużą elastyczność, pochłania wydzielany pot oraz wilgoć z otoczenia. Możesz więc spać spokojnie, nie martwiąc się o temperaturę panującą w pomieszczeniu.

Dla kogo zalecane są materace kokosowe?

Materace kokosowe należą do grupy materacy twardszych. Z tej racji, zalecane są dla osób, które preferują twardą grupę materacy. Przeznaczone są również, dla osób dbających o prawidłową postawę podczas snu. Osoby z wadą postawy, powinny skonsultować z lekarzem, wybór odpowiedniego materaca. Materac z matą kokosową odpowiedni jest dla osób o każdej wadze – należy tylko wybrać odpowiedni stopień twardości.

Materace kokosowe