Materace dla dzieci

W przypadku materacy dla dzieci liczy się nie tylko komfort. Muszą one być także dopasowane do dziecięcych potrzeb na następne lata życia.
Materac dla Twojej pociechy to bardzo ważny zakup. Nikomu nie trzeba już chyba udowadniać, jak ważne jest prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu.
Bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę z roli, jaką odgrywa ten element w wyposażeniu pokoju dziecięcego.
Materac do spania, który zostanie dopasowany do potrzeb Twojej pociechy pomoże dłużej cieszyć się z użytkowania materaca oraz pełnią życia.

Jakość snu to podstawowy czynnik, od którego zależy energia i nastrój naszego dziecka w ciągu dnia. Dzieci wymagają absolutnie najlepszych warunków do snu w nocy. Warto więc zainwestować w materac swojego dziecka, który jest o odpowiedniej jakości.
Podczas wybierania odpowiedniego materaca dla dziecka należy pamiętać zarówno o komforcie, jak i trwałości. Materac taki musi być odporny na codzienne zużycie i jednocześnie zapewniać dziecku optymalne warunki do spania.

To co jest najważniejsze podczas wybierania materaca, kryje się w jego wnętrzu. Powinien być wykonany z najwyższej jakości materiałów, by komfort snu był jak najwyższy. Ważną częścią pokrowca jest również tak niedoceniany pokrowiec, który zapewnia czystość i dodatkowy komfort. Pokrowce mogą być prane w pralce, co zwiększa higieniczność i żywotność materaca.

Jaki materac wybrać dla dziecka?

Wykonany z pianki poliuretanowej - charakteryzuje się prostą budową i przewiewnością. Zapewnia dobrą izolację termiczną. W wybranych modelach materacy dla dzieci, pianka poliuretanowa została uzupełniona także wkładem z maty kokosowej, pianki lateksowej bądź sprężynami.

Z dodatkiem lateksu - dzięki doskonale dobranej twardości oraz punktowemu dostosowaniu się do kształtu ciała idealnie podpiera kręgosłup wspomagając prawidłowy rozwój Twojej pociechy. Pionowe otwory w znajdujące się w lateksie zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza i zabezpieczają przed przegrzewaniem się ciała w podczas snu i wypoczynku.

Wkład sprężynowy- to chyba najbardziej znany rodzaj materaca. Materac sprężynowy jest jednym z najtrwalszych materacy. Świetnie dopasowuje się do kształtu ciała. Sprężyna bonellowa powoduje, że nasz materac jest wytrzymały i odporny na duże ciężary. Jest również bardzo sprężysty i elastyczny

Z włóknem kokosowym - to materiał bardzo odporny, więc docenimy go jeśli stawiamy na trwałość materaca. Materace z kokosem to idealny wybór dla osób poszukujących twardszych, trwałych materacy, które będą miały właściwości antyalergiczne i ortopedyczne, a także bardzo dobrą wentylację. Kokos jest polecany w materacach dziecięcych – szczególnie do 6 miesiąca życia dziecka.

Wielu rodziców zastanawia się jak prawidłowo dobrać materac do potrzeb swoich pociech. Wraz z postępem technologicznym i coraz większą świadomością społeczeństwa, coraz częściej chcemy by produkty odpowiadały potrzebom całej naszej rodziny w jak najwyższym stopniu. W związku z tym decydujemy się na wybór komfortowych materacy do spania, które poprawiają nie tylko sen, ale również jakość życia. Jako rodzice obecni bądź przyszli, wybierajmy materace dla dzieci, które wpływają na lepszy sen i prawidłowy rozwój ciała naszych maluchów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wyborze odpowiedniego materaca dla Twojego dziecka? Zobacz wpis na naszym blogu:
Wybieramy najlepszy materac dla Twojego dziecka

Materace dla dzieci