Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe to jeden z najlepszych możliwych wyborów wśród tak wielu typów materacy. Ich konstrukcja jest bardzo prosta, a ceny niewysokie. Jednocześnie mają bardzo wiele do zaoferowania, o czym się zaraz przekonasz.

Główna cecha materaca kieszeniowego ma związek z jego nazwą. Jego sprężyny w kształcie walca umieszczone są w kieszonkach. Nie są ze sobą połączone w żaden sposób. Ma to dwie ważne zalety, które pozytywnie wpłyną na komfort Twojego snu.

Główne zalety materacy kieszeniowych:

  1. Elastyczność punktowa - skoro każda sprężyna pracuje samodzielnie, to są one w stanie idealnie dopasować się do Twojego ciała. Im drobniejsza jest sprężyna, tym precyzyjniejsze będzie dopasowanie. Sprężyna kieszeniowa jest zaskakująco elastyczna. Z tego powodu podeprze Twoje ciało właściwie i zabezpieczy je przed wadliwą postawą.
  2. Pracują tylko tam, gdzie jest nacisk - dlatego mówi się, że materac jest odpowiedni dla par. Twoje poruszanie się nie wpływa na układ materaca pod partnerem. To świetna zaleta, zwłaszcza dla osób, które wiercą się w czasie snu lub wstają o różnych porach.

Materace kieszeniowe mają więcej zalet

W przeciwieństwie do starego typu materacy sprężynowych pracują cicho, nic nie skrzypi. Są też wytrzymałe, odporne na odkształcenia i nie mają problemu z zapadaniem się. Kolejną cenną cechą jest ich sprężystość, dzięki niej nie odczujesz więcej, cierpnięcia nóg, rąk czy karku. Po prostu poczujesz, że jest Ci wygodnie.

Dobra wiadomość dla nieco bardziej wymagających osób

Materace kieszeniowe świetnie współpracują z innymi materiałami. Znacznie rozszerza to ich cenne właściwości. Tak więc możesz obejrzeć je w kombinacji z:

Dzięki temu materac może zyskać hipoalergiczność, odporność na odkształcenia, termoregulację, poprawić przewiewność i oczywiście stać się jeszcze wygodniejszym. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poszczególnych materacach.

Dla kogo nada się materac kieszeniowy?

  1. Dla par - dlatego, że ruchy jednej osoby nie wpływają na układ materaca pod drugą osobą.
  2. Sportowców - elastyczność punktowa doskonale sprawdzi się u osób wymagających najlepszej regeneracji i rozluźnienia mięśni.
  3. Dla osób z bólami pleców - poraz kolejny plusuje elastyczność punktowa. Dzięki niej kręgosłup, kark i miednica zawsze będą we właściwej pozycji, chroniąc Cię przed bólem i dyskomfortem.
  4. Dla osób ceniących wysoki komfort - materace kieszeniowe to przede wszystkim wygoda i dobrze przespana noc, a tego trzeba każdemu z nas.

Zobacz 3 najczęściej wybierane materace kieszeniowe:

  1. Materac kieszeniowo - kokosowy Nomad
  2. Materac kieszeniowy Montreal
  3. Materac kieszeniowy Temptation

Może Cię zainteresować:

Materace kieszeniowe