Materace Bonellowe

Sprężyny typu bonell cechują się elastycznością powierzchniową, co oznacza, że stosunkowo niewielkie obciążenie wywołuje nieznaczny opór sprężyn, a w przypadku większego nacisku, opór sprężyny wprost proporcjonalnie zwiększa siłę wypierania. Materace bonellowe cechują się dużą wytrzymałością i przewiewnością, co skutkuje długą żywotnością materaca.

Liczy się wnętrze

Wnętrza materaców tego typu mogą być wzbogacone o:

  • piankę, która charakteryzuje się wysoką elastycznością i doskonałą przepuszczalnością powietrza. Dopasowuje się do kształtu i ciężaru ciała. Dzięki swojej sprężystości i elastyczności jest niezwykle trwała i odporna na odkształcenia. Jej struktura umożliwia swobodną cyrkulację powietrza, zapobiegając tym samym poceniu się w czasie snu oraz uniemożliwia rozwój drobnoustrojów i bakterii.
  • filc, który jest warstwą ochronną. Jego zadaniem jest uniemożliwienie wydostania się sprężyny na zewnątrz. Taka ochrona gwarantuje, że wydostanie się sprężyny staje się niemożliwe.
  • warstwę maty kokosowej, która powoduje dodatkowe utwardzenie i wzmocnienie materaca. Takie połączenie to idealne rozwiązanie dla osób z nadwagą, które potrzebują wytrzymałego materaca. Dodatkowo znakomicie pochłania nadmiar wilgoci.

Zalety

Jedną z największych zalet materaców bonellowych jest jego niska cena. Dla wielu osób materac bonellowy, to jeden z wygodniejszych modeli. Całkiem dobrze dopasowuje się do ciała, oraz jest niezwykle trwały. Zalecany jest osobom śpiącym w pojedynkę. Materace bonelowe są naturalne, zdrowe dla kręgosłupa, co wpływa na ich popularność. Gwarantują użytkownikowi wysoki komfort podczas snu.

Nie wiesz jaki materac wybrać? Zajrzyj na naszego bloga

Materace Bonellowe